FERFORJE DÜNYASI

Ferforje şömine kapakları

Ferforje; dilimizde dövme demir olarak belirtilir. Demirin çok yüksek bir ısı ile dövülme işlemi sırasında biçim verilmesine ferforje adı verilir.

lazer kesim ferforje

Lazer Kesim Ve Cnc Kesim Ürün Seçeneklerinde Yüksek Kalite

Lazer kesim ve CNC kesim seçenekleri ile birbirinden şahane ürünlerin ortaya çıkması söz konusudur. Bu ürünler ise kullanıldıkları yerlere hem mimari açıdan hem de görsel yönden güzellik katarlar. Bu bakımdan modern anlamda imar edilen tüm yapılarda, kullanımı vazgeçilmeyen ürünler olarak karşımıza çıkarlar. Çınar Ferforje firması tarafından farklı beklentilere cevap veren zengin ürün yelpazesinin varlığı söz konusudur.

Ferforje yana kayar Kapı

Her türlü yapı içerisinde kendini yer bulabilen ferforje raylı kapı sistemleri, özellikle modern görüntüsüyle bir adım öne çıkıyor. Dövme demir ismiyle de anılan ferforje, estetik ve kaliteli görüntüsüyle en çok tercih edilen sistemler arasında yer almaktadır. İşyeri ve evlerde rahatlıkla kullanım imkanı sağlayan ferforje raylı kapı, uygun mühendislik altında ele alınmaktadır. Kişisel istekler ön plana çıkarılarak orijinal tasarımları elde edebileceğiniz seçenekler sayesinde, bu kolay kullanım ferforje raylı kapı sistemlerini değerlendirebilirsiniz.

Ferforje Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dövülmüş demir anlamına gelen ferforje, günümüzde farklı birçok alanda kullanılmaktadır. Bunun temel nedeni ise insanların yaşadığı her alan ayrıca demirin de kullanım alanları arasında sayılmaktadır. Yani demirin kullanıldığı her yerde ferforje ürünleri de kullanılmaktadır. Ancak ferforje dış mekânlarda genel olarak pencere, balkon ve pencere korkulukları, bahçe ve bina giriş kapıları, güneş ve yağıştan koruyan sundurma bölümler, bahçe aydınlatmaları, açık hava oturma grupları, banklar, masalar ve sandalyeler gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Ferforje ve Çok Yönlü Faydaları

Evimize ya da ofisimize yaptıracağımız korkuluklar ve kapılar birçok farklı tasarıma ve çeşide sahiptir. Mevcut olan farklı çeşitler arasında demirin erimeyle elde edildiği iki formdan biri olan (diğeri dökme demirdir) ferforje kapılar ve ferforje korkuluklar en çok arananlarıdır. Dayanıklı, güzel ve her şeyden önce kolaylıkla özel olarak tasarlanabilmesi ferforjeyi diğerlerinden bir adım öne çıkarır.

Güvenliğiniz İçin Ferforje Çit

Yüksek güvenlikli bir çit yaptırmak istemenizin birçok sebebi olabilir: insanları dışarıda veya içeride tutmak, mülkünüzü korumak vb... Ancak demir, çelik, alüminyum, ahşap, vinil ve tel örgü gibi seçeneklerin arasından bir karara varmaya çalışmak kafa karıştırıcı olabilir. Bu seçenekler arasından demir, ferforje çit yapacağınız en iyi seçim olacaktır. Hadi güvenlik çitiniz için neden ferforjeyi seçmeniz gerektiğinin sebeplerine bir bakalım.

Ferforje Raylı Kapının Konforumuza Katkısı

Evinize girişi sağlayan, sevdikleriniz ile oturup keyifli anlar geçirdiğiniz ve çocuklarınızın oynadığı bahçeye giriş kapılarınızın nasıl olmasını istersiniz? Şıklık, güvenilirlik ve kullanışlılık özelliğine sahip olan bahçe kapıları daha çok tercih edilmektedir. Bu üç özelliği de içerisinde barındıran kapı modeli, ferforje raylı kapı sistemleridir.

Bina Giriş Kapılarına Ferforje Etkisi Ve Kullanım Nedenleri

Osmanlı döneminden bu yana kapılara büyük önem verilmektedir. Eski saray kapılarını gördüyseniz, kocaman ve ihtişamlı olduklarını hatırlarsınız. Kapıların bu kadar gösterişli ve özel olmasında ferforjenin etkisi yadsınamaz. Son dönemlerde revaçta olan ferforje ürünler demirin dövülmesi ile elde edilmektedir. Ferforjelerin üzerine özel motifler ile işlemeler yapılarak modern bir hale getirilir. Son dönemlerde ferforjelerin en çok kullanıldığı alanlardan biri de bina giriş kapıları olmaktadır. Sizler de binanızı olduğundan daha modern ve şık görmek isterseniz, ferforje modellerinden birini seçebilirsiniz.

Ferforje Kapıları Tercih Etmeniz İçin 6 Sebep

Evinizin girişi için ferforje kapıları tercih etmek, evinizin dış görünümü için zarif bir dokunuşun en iyi yoludur. Bu muhteşem kapılar çeşitli, şık stil ve desenlerle gelir. Estetiğin yanı sıra, ferforje kapıların başka faydaları da vardır.

Ferforjeyi Sevmemizin Nedenleri

Bir ürün alırken bizler için önemli noktalar güzel ve kullanışlı olmalarıdır. Ferforje bu iki özelliği bize aynı anda sunma konusunda çok başarılıdır. Sade ve şık görünümlü ya da daha süslü ve gösterişli olabildikleri gibi kullanım açısından da ferforje ürünlerin birçok pratik faydası vardır. Ferforjeyi neden sevdiğimizle ilgili bazı maddeleri sizin için sıraladık:

Çalışmalarımız